11 Nisan 2015 Cumartesi

ZONGULDAK

ZONGULDAK ANLARI


Zonguldak

Kömür karası bir şehir derler ya Zonguldak için aynen öyle ilk gittiğimde bu nasıl bir şehir dediğim bir yer ama bahar geldikçe o doğanın vermiş olduğu yeşilin her tonu sizi tamamen bu şehre bağlayabilir. Ben özellikle denizden Zonguldak izlemeyi tercih edenlerdenim o kadar güzel bir manzara var ki doğaya inanının aşık olursunuz. Benim için yeri hep ayrıdır zonguldak şehrinin , bağımı koparamadığım güzel dostluklara sahip olmanın vermiş olduğu mutlulukla her daim bir kapımın  olduğunu bilmek inanın çok güzel . Serap teyzemin yanında güzel geçen bir kaç gün benim  için süperdi. İstanbul'a dönmek çok zor geldi ama mecbur iş beklemez.


Gidince de  aradığım ve tatları tekrardan keşfetmem gereken yerler vardır :)

İstanbul Pastanesiİstanbul Pastanesini sevenlerdenim, Uludağ Pastası bana göre çok keyifli bir tat. Ama bu sefer Ay çekirdekli çubuklarından tada bildim ama inanın yolunuz düşerse alın deneyin derim.


Kdz.Ereğli
Zonguldak olunca Ereğli'ye uğramadan ve oradaki oradaki dostlarla güzel vakit geçirilecek zaman ve manzara bana bir  müddet idare eder kıvamdaydı. En kısa zamanda daha çok zaman ayırmam gerekecek.Çünkü tadı damağım da kaldı.Benim için Kdz. Ereğli ye gidince uğramadan dönmem dediğim yerler vardır. Bunların en başında tabiyki de Hasan Kuru Pidecisi :)) Bana göre mükemmel bir tadı var senelerden beri kendi çizgisinde olan bir pideci. Bir gün Kdz Ereğli ye yolunuz düzecek olursa mutlaka uğrayın derim ayrıca gidecek olursanız çok geç gitmeyin derim kapalı olma olasılığı yüksek.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder