17 Aralık 2015 Perşembe

Denizli de üç mekan (YEMEN KAHVESİ- ROUTE )

KAHVALTI

Biliyorsunuz hafta sonu denizlideydim durum böyle olunca cumartesi pazar kahvaltı yapmak için ev dışında bir sürü alternatif yerler  bulmaya çalışırız. Sevgili Yeldam evde kahvaltı yapmayalım dışarlarda kahvaltı yapalım diyince neden olmasın dedim.

 Durum böyle olunca kahvaltı yaptığım iki mekan için yorumlarım mı ?


YEMEN   KAHVESİ

Denizli de cumartesi günü yol yorgunluğunu atmak için evin hemen alt tarafındaki  yemen kahvesine gidip  kahvaltı tabağı ile güne başlamak istedik. İşletmeci bayan Antalyalı o kadar kibar ve içtendi ki insan her daim bir kahveye bile uğrayabilirim buraya diyebiliyor insan. Kahvaltı boyunca ara ara gelip bir istediğimiz olup olmadığını sorması ve fikir almak istemesi  ve söylediğimiz her fikirlere gayet açık olması hoştu . Kahvaltı tabağı fiyatı gayet makuldü. Çıtır simit istediğimiz de henüz gelmediğini söylediklerin de üzüldük ama mekan sahibi bize kendilerine özgü yağlı simiti getirince inanın keyfimiz yerine geldi diyebilirim. Denemenizi tavsiye ederim .


ROUTE

Pazar sabahı kalabalık  olarak yeni açılmış olan route'ye gitmeye karar verdik. Sevgili arkadaşlarım  iki çocuklu olunca yelda ile önceden  gidip mekanda beklemeye başladık. Mekana girdiğiniz zaman dekorasyon hoşumuza gitti. Beklerken tepemizde yanan  ısıtıcının çalışması ile başımızdan aşağıya toz yağması ile bir şaşkınlık yaşadık ama olabilir diye çok üstelemedik. Beklerken çay getirmeleri ince bir davranıştı ama ya sonrası bizim için tam bir facia. İki adet serpme kahvaltı siparişi verdiğimizde serpme kahvaltı birinden tamamen farksız bir şekilde geldi. Servis tabaklarının kahvaltıdan kaç dakika sonra geldiğini söylemek  bile istemiyorum . Ekmek mi o da açıkçası gelmek bilmedi. Çaylar soğuk temiz bardağa çay istediğimizde başka bardak olmadığını söylemeleri tam fiyaskoydu . Serpme kahvaltı tabağına dahil olan yumurta ise dördüncü söylememizle anca geldi diyelim. Mekanın doluluğu gerçekten güzeldi ama bu hizmette bu mekan ne kadar dayanır gerçekten bilemiyorum. Mekana üç adet garson koymak nasıl mantık bunu da anlamış değilim açıkçası. Mekanda serpme kahvaltı tabağının fiyatı ( İki kişilik ) 45 tl. Biz verdiğimiz paraya inanın üzüldük çünkü mekan çıkışı başka mekana geçip  yemek yedik.
Umuyorum ki mekan hatalarını görür ve düzeltme konusunda harekete geçer yoksa gerçekten mekana yazık olur diyorum.
2 yorum:

  1. Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim, Blogunuzdan böyle güzel övgüler almak bizleri onure etti.En kısa zamanda yeni lezzetlerimizi tatmanız dileğiyle...Yemen Kahvesi ekibinden sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. Kamile Hanım , bende çok teşekkür ederim. Denizliye geldiğim de uğrayıp diğer tatları da denemeyi çok isterim :) En kısa zamanda tekrardan görüşmek dileğiyle . Sevgilerimle

    YanıtlaSil