7 Eylül 2016 Çarşamba

BOZCAADA GÜNLÜĞÜ 3

BOZCAADA

 

3.GÜN

 
 

Bozcaada tatilinin son günü ponsiyonumuzda kahvaltımızı yapıp daha önce konuştuğumuz Pelagos Hotel Beach Club gitmeye karar verdik. Oteli aradığınız takdir de sizi merkezden almaya geliyorlar.Otelle görüşüp 11 gibi çınaraltı 'nın orda beklemeye başladık. 10 dk için araç gelip bizi alıp otelle götürdü.

Giriş ücreti olarak 35 TL para alıyorlar .
İki gün şezlong oda minder olmadan güneşlendiğimiz için bu sefer minder de güneşleniyor olmanın keyfini yaşadık. Birde müzik sesi olunca bizim için deniz keyfi başlamış oldu.
                                                 
Kum olmadan iskelede güneşlenmek istiyorsanız gidin derim. Biz son günümüzde böyle bir tercihte bulunduk.

 1,5 litre su 8 TL ve frozen falan içmeyi planlıyorsanız 30 TL gözden çıkarmanız gerekir.

Biz önce denize karşı pizza ve şarap yapalım diye düşündük . Sipariş vermek için garsonu çağırmamız biraz zaman aldı diyebilirim. Pizza istediğimizi söylediğimizde garson fırınlarının 10 gündür kapalı olduğunu bu yüzden de  pizza ve pide servisi alamayacaklarını belirttiler . Bunun üzerine  hamurger  yemeği tercih ettik. Giderseniz çok fazla bir şey beklemeyin yemek için. Ve fiyatlarda yediğiniz  yemeğe göre biraz fazla. Garson konusunda biraz yetersizler. Sadece işletmeci olan bey koşturup duruyor. Bizimde yemek servisimle kendisi ilgilendi.
 
 
Ada sokakları çok renkli resimlerle kaplı  bazen resmin önünde resim çekilmek için kuyruk bile oluşuyor diyebilirim.  Ki biz resim çekilmek için sıra bekledik .
Daha da bulamadığımız resimler vardı. Artık bir daha ki ada seferine.
 
 
 
 


 
Akşam için Bozca Kitchen Refuge Bar' a gitmeye karar verdik.
Bozcaada en keyif aldığımız yerlerin başında geliyor gerçekten çok eğlendik hem de keyifli bir akşam geçirdik.
 Rezervasyon yaptırmamıza rağmen rezervasyonumuzu unuttular ama daha sonraki yaklaşımları ile gecemizi güzel geçirmemizi sağladılar.

Bu gecenin konsepti şarap ve pizza. Bozcaada ya özel  Amadeous Şarabını önerdiler.

Adaya giderseniz deneyin derim  blush seviyorsanız tadımı çok hoş.Biz şarabın yanına Margarita pizza  peynir tabağı istedik . Pizza ince hamur üzerine yapılmıştı ve gayet başarılıydı. Peynir tabağı biraz zayıftı. Peynir tabağından sonra en güzeli kendimize meyve tabağı söylemekti.
 Meyve tabağındaki kavunun tadı hoşuma gitmediğinden ilgili arkadaşlara söylediğimizde hemen ilgilendiler ve daha sonra bize ince bir davranışla karpuz dilimlerinden oluşan güzel bir tabak getirdiler.

Bozca'nın bir gece  önce önünden geçerken ilgimizi çeken dondurma çılgınlığı bizimde dikkatimizi çekmişti.

Çeşitli meyve ve bisküvilerden yaptıkları dondurma için sıraya girdik.  Kısaca  kendi dondurmanı kendin yaratıyorsun. Bence bozcaada ya gidipte denemeden dönmeyin. Gerçekten güzel bir tadı vardı.

Bu arada bizimle ilgilenen Alp Arslan da unutmamak lazım.


 
Adaya gidip de uğramadan yada  adadan almadan dönme diyebileceğiniz ufak tefek şeyler var.
 
Adaya özel şaraplardan da almayı ihmal etmeyin derim. Biz Corvus Şaraplarını tercih ettik.
 
 
Şarap tadımlarına gidebiliyorsanız da muhakkak gidin derim.
Gerçekten çok keyifli anlar yaşarsınız.
 
 
 
 
 
Veli dede 'i de unutmamak lazım giderseniz yolunuz  muhakkak düşer. Biz plaja giderken kurabiyelerinin tadına baktık. Ama dilerseniz organik ürünlerini internet üzerinden alabilirsiniz online satışı var.
 
 
 
 
Adanın en keyifli yerlerinden biri de tabiyki de Çınaraltı. Herkesin muhakkak gidip bir çay yada kahve  keyfini yapıcağını biliyorum. Bi de bizim  çayın yanında tercihimiz mozaik pastaydı :)
 
 
Adanın meşhur dondurmacasın da  dondurma yemeyi de ihmal etmeyin .


 
  Ada da herkesin elinde çiçek pastanesinin poşetini görürseniz hiç şaşırmayın herkes gitmeye yakın kurabiye almak için sıraya giriyor. Ben daha çok çatlak kurabiyeyi beğendim. Dönüş yolunda kurabiye almayı tercih etmedim ama dönüş sabahında otlu poğaça ve çay keyfini çiçek pastanesinde yaptım.
 
 
 
Biz üç kız bu tatilden çok eğlenerek  ve güzel anılar biriktirerek döndük.

Umarım bir gün yolunuz Bozcaada ' ya düşer ve güzel anılarınız olur.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder