RED SPARROW

Amerikalı yazar Jason Matthews’un romanından aynı isimle beyaz perdeye uyarlanan Kızıl Serçe’de (Red Sparrow) Akademi ödüllü Jennifer Lawrence’ı bu kez acımasız bir ölüm makinesi olarak izleyici karşısına çıkacak.

Francis Lawrence’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Kızıl Serçe’nin başrollerinde Lawrence’a CIA ajanı rolünde Joel Edgerton eşlik ediyor.

Amerika’da gençler için uygun bulunmadığını duyurdu.
Independent’ın haberine göre; İngiltere’de 15 yaş sınırı getirilen film; şiddet, işkence, cinsellik ve kullanılan dil nedeniyle Amerika’da da aynı kategoride değerlendirildi.

Kızıl Serçe’nin Türkiye vizyon tarihi ise 2 Mart.

Ben genelde durağan olmayan aksiyon dolu filmleri severim.
Ajan filmi olduğundan dolayı biraz daha aksiyon beklerdim.
Filmi izleyecekseniz çok büyük beklenti ile gitmeyin derim.
Bazı filmleri arka arkaya izlesek sıkılmayız ya , bu film de öyle bir sezgi yok.
Bir kere izlenim yeter diyorsunuz.
Filmin sonunu çok güzel bağlamışlar.
Film için ne çok pozitif ne de çok negatifim açıkçası. ,
Filmi izledikten sonra instagram üzerinden anket yapmıştım ve arkadaşlarımda benimle aynı düşüncelerdeydi sanırım çünkü sonuç aşağıdaki gibi çıktı 🙂
Kızıl Serçe’nin konusu ise;

Hayatta annesinden ve baleden başka tutkusu olmayan Dominika, geçirdiği bir kaza sonucu baleye veda etmek zorunda kalmıştır.
Gelecek planları bir anda tuzla buz olan genç kadın, onun gibi üstün yetenekli gençlere bedenlerini ve zihinlerini bir silah olarak kullanmayı öğreten gizli istihbarat örgütü Sparrow School’a katılır. Zorlu ve sadistik bir eğitimden geçen genç kadın, programın şimdiye kadarki en tehlikeli öğrencisi olur.
Dominika şimdi sahip olduğu güçle geçmişiyle yüzleşmeli ve sevdiği herkesin hayatı tehlikedeyken, güvenebileceği tek kişi olduğunu söyleyen Amerikalı CIA ajanı Nathaniel Nash’le uzlaşma sağlamalıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir