ÇEŞME BAZLAMA KAHVALTI

Hafta sonu yaklaşırken çok güzel bir kahvaltı mekanı öneriyorum.

Genelde kahvaltıyı evde yapmayı tercih edenlerdenim. Dışarıda istediğiniz ne lezzeti ne de çay keyfini yaşayabiliyorsunuz.

Kahvaltı da çay olmazsa olmazlarımdandır.

Bu yüzden dışarıda kahvaltı benim için genel de eziyet halini alır ama burda hem çay içmenin keyfini hem de dostlarla uzun uzun oturup kahvaltı keyfi yapmak muhteşemdi.

Hele ki Gülşah’ın pişi ile yaşadığı mutluluğu kahvaltıya başlamadan masanın resmini çekme yarışımız görülmeye değerdi diye düşünüyorum.Mekanla sevgili Pelin sayesinde tanışmış olduk .Ve bundan sonra sık sık gideceğimiz bir kahvaltı mekanımız var .
Çeşme Aya Yorgi koyunun meşhur Bazlama Kahvaltı ‘sı artık Nişandaşı’ nda İstanbullularla buluşmuş.
Kapının girişinde ‘BURADAN DOYMADAN KALKMAK YOK ”yazısı ile karşılanıyorsunuz.

Sanırım 2-2.30 saat hiç durmadan kahvaltı keyfi yaptık desem çok doğru olur. Yediğiniz her şeyden büyük zevk alıyorsunuz. Lezzetli ve samimi bir mekan. Serpme kahvaltı konusunda gayet başarılılar ve masada biten herhangi bir şeyi istediğiniz anda hemen tekrardan getiriyorlar.Küçücük sevimli demliklerde çayınız yanı başınız da.Biz üç kız pişi ve bazlama konusunda sürekli talepte bulunduk diyebilirim. Ve bu bazlama , pişiler , gözlemeler o an gözünün önünde yapılıyor ve sıcacık masanıza geliyor. Mekan işletmecisi Sinem Hanım gelen her misafiri ile ayrı ayrı ilgileniyor.Sinem Hanım mekan için görüş önerilerimizi dinleyim, konu hakkında hemen aydınlatıcı yorumlarda bulunup keyifli bir gün geçirmemizi sağladı. Bu arada Sinem Hanımın annesi ise bazlama ve pişileri yapıyor.

Mekan küçük olduğu için yer bulmak biraz sıkıntılı bu yüzden erkenden gidip yerinizi ayarlayın derim çünkü ilerleyen saatlerde kapı önünde sıra oluyor. Bu arada ben reçel tutkunu olarak o gün yapılan fıstık ve enginar reçelini denedim desem. İçlerinden en çok fıstık reçelini sevdim bu arada .
Dışarıda keyifli bir kahvaltı ile güne başlamak istiyorsanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim.
Cumartesi-Pazar günleri mekan 09.00-15.00 saatleri arası açık.40 TL olarak fix ücreti var
Adres:
Teşvikiye Mah. Osman Fahir Seden Sok. No: 8

Sisli
Tel: 531 833 91 99

www.instagram.com/bazlama.kahvalti/

Not: Web sitesi 2020 yılında yeni yapılandırma yapıldığı için fiyatlar güncel değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir