CHEF MEZZE

Güneşli günlerin geçip yerine yağmurlu günlere bırakmaya başlayacağı İstanbul için güzel manzarası ile Chef Mezze hakkında ufak mekan tavsiyesine ne dersiniz.
Hadi son güneşin tadını çıkaralım 🙂

Yeni yerler, yeni mekanlar keşfetmek en sevdiğim hafta sonu organizasyonudur. Bu sefer üç kafadar hem doğum günü etkinliği hem de hafta sonu beraber bir şeyler yapalım kafasıyla kendimize mekan ararken gümüş suyunda Opera Hotel ‘ in terasında yer alan Chef Mezze’ye bulduk. İstanbul’ u izlemek için bence harika bir manzarası var. Büyüleyebilir sizi. Biz akşam organizasyonu yerine öğleden sonranın kendimizi bu muhteşem manzaraya karşı keyif yapmaya bıraktık.
4 gün önceden rezervasyon yatırdık ama daha erken rezervasyon yaptırırsanız daha iyi olur. Saat 3-4 arası gittik ve terasta oturmamıza izin verdiler. Ama tek şartları 8 de kalmamız dı 🙂 Aslında ısrarla 8 de kalkın demeselerdi daha keyif alırdık açıkçası . Kalktığımız da ise tam 8 di ve kalkmanıza gerek yoktu biraz opsiyon verebilirdik tarzı laflar olmasa daha iyi . Sonuçta terasa geçmek istediğimizi 8 diye belirttiler bir yerde daha neden uzun oturalım ki.
• Servis elemanları gayet ilgili ve ne zaman ihtiyacımız olsa elimizin altındaydı.
• Mezeler orta lezzette ve porsiyonları bize göre gayet yeterliydi.
• Mısır unu ekmeğine açıkçası bayıldım.
• Favorim ise zencefilli fava
3 kişi 6 meze bir şişe şarap için yaklaşık 250- 300 TL arası para ödedik.

Açıkçası tekrar gider miyiz ??
Bizce kesin gideriz 🙂
Ama bir hafta önceden rezervasyon yaptırarak gideriz.

Not: Web sitesi 2020 yılında yeni yapılandırma yapıldığı için fiyatlar güncel değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir