MANDALİNA REÇELİ

Karlı istanbuldan herkese iyi pazarlar ☃️❄️ karın vermiş olduğu keyif bir başka oluyor evde çayımla kahvemle cam önünde keyif yaparken dışarı da çocukların kar oynaması koşturmacası da çok hoşuma gider? tek başına kar oynanmıyor ama karda yürümek için kendimi bi ara dışarı attım . ⛄️Neyse Gelelim konumuza ?sevgili @tuba____tb mandalina reçeli tarifi vermiş hemen mutfağa girip yaptım ? reçel seven biriyim mutfağımda olmasını hep isterim ama bu ara yiyemiyorum malum diyet ama annem de çok sever bu kavanoz direk anneme gidiyor diyebilirim ?Ben direk @tuba____tb anlattığı gibi yaptım ve evdeki kokusu ve reçelin dokusu çok güzel oldu içine de bir kaç adet karanfil attım ☺️
Malzemeler
?6 adet mandalina
?500 gr toz şeker
?100 ml mandalina suyu

Hazırlanışı
* Bir tencereye su koyup kaynatın. Daha sonra kaynayan suya sapları alınmış ve yıkanmış mandalinaları koyun ve 45 dakika pişirin. Arada ters düz edin.
* 45 dakikanın sonunda başka bir tencereye şeker ve mandalina suyunu ilave edip kaynatın. Kaynadıktan sonra diğer tenceredeki mandalinaları kaynayan şekerli karışıma ilave edin (Ben burada 3 adetini ikiye böldüm ) 30 dakika kaynatın. Arada köpükleri temizleyin.
* 30 dakikanın sonunda reçelin şerbetinden bir tabağa alın kıvam olduysa altını kapatıp kavanoza koyup buz dolabında muhafaza edin.

Afiyetler olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir