MANDALİNA REÇELİ

Karlı istanbuldan herkese iyi pazarlar ☃️❄️ karın vermiş olduğu keyif bir başka oluyor evde çayımla kahvemle cam önünde keyif yaparken dışarı da çocukların kar oynaması koşturmacası da çok hoşuma gider🤗 tek başına kar oynanmıyor ama karda yürümek için kendimi bi ara dışarı attım . ⛄️Neyse Gelelim konumuza 😆sevgili @tuba____tb mandalina reçeli tarifi vermiş hemen mutfağa girip yaptım 🙈 reçel seven biriyim mutfağımda olmasını hep isterim ama bu ara yiyemiyorum malum diyet ama annem de çok sever bu kavanoz direk anneme gidiyor diyebilirim 🧡Ben direk @tuba____tb anlattığı gibi yaptım ve evdeki kokusu ve reçelin dokusu çok güzel oldu içine de bir kaç adet karanfil attım ☺️
Malzemeler
🍊6 adet mandalina
🍊500 gr toz şeker
🍊100 ml mandalina suyu

Hazırlanışı
* Bir tencereye su koyup kaynatın. Daha sonra kaynayan suya sapları alınmış ve yıkanmış mandalinaları koyun ve 45 dakika pişirin. Arada ters düz edin.
* 45 dakikanın sonunda başka bir tencereye şeker ve mandalina suyunu ilave edip kaynatın. Kaynadıktan sonra diğer tenceredeki mandalinaları kaynayan şekerli karışıma ilave edin (Ben burada 3 adetini ikiye böldüm ) 30 dakika kaynatın. Arada köpükleri temizleyin.
* 30 dakikanın sonunda reçelin şerbetinden bir tabağa alın kıvam olduysa altını kapatıp kavanoza koyup buz dolabında muhafaza edin.

Afiyetler olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir