The Chestnut Man

zun bir aradan sonra bir diZi önerisi ile sizinleyim ? İstanbul’dan Ankara’ya taşınma ev yerleştirme,düğün telaşı , balayı, misafirler derken koşturmaca içinde geçiyor zamanlar. Eşimle de akşamları Friends izliyoruz ?(çift dikişteyiz) vakit buldukça . Ama bu hafta iş gezisine çıkınca Netflix dünyasında olay mahalli çözme işlerine geri döndüm ?ve 6 bölümlük the chestnut man dizisini bir solukta bitirdim. Ve kısaca size aktarayım;

The Chestnut Man

Forbrydelsen dizisinin yapımcısı Søren Sveistrup’un 2018’de yayınlanan aynı adlı kitabından uyarlanan 6 bölümlük danimarka polisiye dizisi.
Kopenhag’ın bir bölgesinde polis bir genç kadının vahşice öldürülmüş olarak bulur; kadının bir eli kayıptır ve olay mahallinde iki kestane ve kibrit çöpleriyle yapılmış kestane adamlar bulunur. olayı incelemeye başlayan naia thulin (danica curcic) ve yeni partneri mark hess (mikkel boe folsgaard) kısa bir sürede gerçekleşen cinayetin bir yıl önce politikacı rosa hartug’un kayıp (ve öldü varsayılan) kızının vakasıyla bağlantılı olduğu anlaşılır ve olaylar gelişir.
Suç- drama ve gizem türlerinde bir dizi. İmdb.com’da 8,2/10 gibi yüksek bir beğeni oranına sahiptir.Gayet sürükleyici ve merak uyandırıcı bir dizi.
Tavsiye edermiyim?eğer polise meraklıysanız tabiyki de bir solukta izlersiniz??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir